Pistole ERMA La 22 22LR

4900,00 

Pistole Erma La 22 je samonabíjecí pistole určená pro rekreační střelbu. Volně kopíruje oblíbené téma pistole Luger (nesprávně P 08).

Katalogové číslo: 00013 Kategorie: , Štítek:

Popis

Erma Werke v Dachau byla nástupcem v roce 1948 na rozkaz okupačních vojsk zničené továrny Erfurter Maschinen- und Werkzeugfabrik (Erma) B. Geipel GmbH založené Bertholdem Geipelem v roce 1922 v Erfurtu. V poválečné historii se Erma zaměřovala spíše na silnou stránku své předválečné a válečné produkce a tou byla rozmanitá paleta malorážkových zbraní a vložných hlavní. Po finančním vyčerpání v polovině 50. let vývojem nového samopalu pro Spolkovou policii a armádu, kterému se však, v konkurenci firem jako Walther, nepodařilo navázat na úspěchy předválečného EMP či MP 38, byla převzata americkou společností Fiberglide z koncernu Lear Siegler, Inc.. Ve výrobě sportovních a rekreačních zbraní pod značkou Erma se pokračovalo dál až do roku 1997 kdy byl vyhlášen bankrot. Převzetím firmou Suhler Jagd- und Sportwaffen GmbH patřící do skupiny Steyr-Mannlicher v roce 1998 značka Erma zanikla.

Tato pistole Erma La 22 byla dle zkušební značky vyrobena v roce 1965 (pistole Erma La 22 nebo EP 22 se vyráběla v letech 1964-1971). Pistole Erma La 22 je v ráži .22 LR a kopíruje svůj vzor pouze kloubem, ovšem s tím, že systém pistole Erma La 22 je neuzamčený, tedy páka kloubu jen otevírá resp. uzavírá závěr a vyhzuje nábojnici resp. zasouvá náboj. Odlišný a jednodušší je i spoušťový mechanismus pistole Erma La 22, i když bezkohoutové provedení a tedy režim SA only pistoli Erma La 22 zůstal. Tělo zbraně je ze lehké slitiny obsahuje jednořadý, schránkový, odnímatelný zásobník na 8 nábojů a boky rukojeti pistole Erma La 22 jsou opatřeny hnědými plastovými střenkami.

Tato pistole Erma La 22 je v ještě slušném, použitém stavu. Pouzdro závěru stejně jako tělo zbraně jsou opatřeny černou povrchovou úpravou na hranách a exponovaných částech opotřebenou. Vývrt hlavně je zrcadlově lesklý bez větších známek použití. Hnědé plastové střenky této pistole Erma La 22 nesou běžné známky použití. Text a kontrola Ondřej Vyleta.

Další informace

Kategorie zbraně

B – vyžaduje zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Erma Werke AG, Dachau, SRN

Model, vzor

La22 (EP 22)

Ráže

22 LR

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 10 nábojů

Hmotnost

1000 g

Délka

225 mm

Délka hlavně

102 mm

Rok výroby

1965

Stav

3

Povrch

65%

Vývrt

zrcadlový

Zkušební značka C.I.P.

ano, německá

Výrobce

Erma

Firma Erma Werke v Dachau byla nástupce továrny Erfurter Maschinen- und Werkzeugfabrik (Erma) B.Geipel GmbH založené Bertholdem Geipelem v roce 1922 v Erfurtu. Tento závod byl v roce 1948 na rozkaz okupačních vojsk zničen. V poválečné historii se Erma zaměřovala spíše na silnou stránku své předválečné a válečné produkce a tou byla rozmanitá paleta malorážkových zbraní a vložných hlavní. Po finančním vyčerpání v polovině padesátých let způsobeným vývojem nového samopalu pro Spolkovou policii a armádu, kterému se bohužel v konkurenci firem jako Walther nepodařilo navázat na úspěchy předválečného EMP či MP 38, byla převzata americkou společností Fiberglide z koncernu Lear Siegler, Inc. Ve výrobě sportovních a rekreačních zbraní pod značkou Erma se pokračovalo dál až do roku 1997, kdy byl vyhlášen bankrot. Pohlcením firmou Suhler Jagd- und Sportwaffen GmbH patřící do skupiny Steyr-Mannlicher v roce 1998 značka Erma definitivně zanikla.