Pistole MANURHIN PP Sport 22 LR

7900,00 

Kopie Waltheru PP Sport 22 LR od francouzského výrobce Manurhin, tentokrát s originálním sportovním úchopem.

Katalogové číslo: 01346 Kategorie: , Štítek:

Popis

Pistole Manurhin PP byla vyráběna firmou Manufacture de Machines du Haut – Rhin ve Francii po roce v licenci firmy Waffenfabrik Ulm mezi lety 1952 1986. Vyniká stejně kvalitním zpracováním jako německé výrobky.

Pistole Manurhin PP má neuzamčený závěr a zásobník umístěný v rukojeti zbraně. Hlaveň je pevně spojena s tělem pistole. Vratná pružina je navlečena na hlavni. Bicí ústrojí s vnějším kohoutem je dvojčinné.

Tento Manurhin PP Sport v ráži 22 LR je v zánovním stavu, nicméně černění je vepředu na závěru a vzadu na rukojeti opotřebené vlivem používání. Rám je v přední části rukojeti zdrsněný pro lepší úchop a za týmž účelem je zásobník opatřen velkou sportovní botkou, stejně jako tomu bývá u Waltheru PP Sport. Levá střenka této zbraně má vyvedenu plochu pro odkládání palce pravé ruky. Na pravé straně závěru je na pistoli vyraženo „Repr. J. V. ASTRÖM – BJURTJÄRN“, což je značka někdejšího výhradního obchodního zástupce firem Walther a Manurhin pro Švédské království J. V. Åströma, jehož firma sídlila ve městě Bjurtjärn a mj. dodávala pistole švédské policii. Vývrt tohoto PP je zrcadlově lesklý. Pro zájemce, jež nepotřebuje toto PP pro sběratelské účely, rádi pistoli necháme opatřit zkušebními značkami za poplatek 500,- Kč k ceně zbraně.

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Manufactures de Machines du Haut-Rhin, France

Model, vzor

PP Sport

Ráže

22 LR

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 10 nábojů

Hmotnost

691 g

Délka

177 mm

Délka hlavně

99 mm

Rok výroby

1952 – 1986

Stav

2

Povrch

85%

Vývrt

zrcadlový

Zkušební značka C.I.P.

ne

Výrobce

Manurhin