Pistole MAUSER WTP Model I 6,35 mm Br

5900,00 

Jedna z prvních pistolí Mauser bude jistě ozdobou každé sbírky.

Katalogové číslo: 01057 Kategorie: , Štítek:

Popis

Kapesní pistole Mauser WTP model I vznikala v letech 1919 – 1921. Název WTP je zkratkou německého „Westentaschen Pistole“ (pistole do kapsičky vesty).

První model se dostal do prodeje v roce v roce 1921 a prodával se až do roku 1938 (cca 50.000 pistolí), kdy přišel na trh zmenšený model II.

Tato pistole Mauser WTP model I patří k pistolím prvního výrobního provedení, které jsou osazeny střenkami, připevněnými jedním šroubem na jejich hřbetu. Pistole má dynamický závěr, jednočinné bicí ústrojí s přímoběžným úderníkem a zásobník na 6 ran. Hlaveň je v těle pistole nasunuta do tvarového vybrání a na svém místě drží pomocí vertikálně přesuvné západky. Pistole je opatřena výstražníkem, který signalizuje napnutý úderník a manuální pojistkou.

Tato pistole Mauser WTP model I má původní černění na 90% povrchu, místy nalezneme drobné ostrůvky vzdušné koroze. Střenky nevykazují známky otěru a nemají praskliny, což je u tohoto typu spíše vzácné. Hlaveň má matný vývrt. Mauser WTP model I patří k méně obvyklým pistolím z produkce firmy Mauser a potěší jak vyspělého sběratele pistolí tohoto výrobce, tak i systematického sběratele kapesních pistolí. Text a kontrola Ondřej Vyleta.

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Mauser Werke A.G. Oberndorf am Neckar Německo

Model, vzor

I

Ráže

6,35 mm Browning

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 6 nábojů

Hmotnost

330 g

Délka

115 mm

Délka hlavně

60 mm

Rok výroby

1921 a později

Stav

2

Povrch

90%

Vývrt

matný

Zkušební značka C.I.P.

ano, rakouská

Výrobce

Mauser