Pistole SMITH&WESSON Sigma SW40V 40 S&W

13900,00 

Lehký a šikovný kompakt ve výkonné ráži.

Katalogové číslo: 00365 Kategorie: , Štítek:

Popis

Daniel Wesson a Horace Smith zahájili svoji spolupráci v roce 1852 při vývoji opakovací pistole s pákovým mechanismem.

Pistole vynikala svojí rychlostí, ale firma nedosahovala obchodních úspěchů a tak ji prodali Oliveru Winchestrovi, u kterého Daniel Wesson zůstal pracovat. Princip opakovacího pákového mechanismu poté využíval u svých zbraní Winchester v roce 1866 a které jej poté proslavily. Svoji spolupráci obnovili Smith a Wesson při výrobě revolveru v roce 1856. Jednalo se o malý revolver na nábojnicové střelivo. Svého úspěchu dosáhl na celém světě a firma Smith & Wesson odstartovala svoje obchodní úspěchy. Oba majitelé si byli vědomi toho, že cesta k přední pozici na trhu vede v neustálé inovaci a vytváření nových patentů. Nová konstrukce revolveru vznikla v roce 1869 a model 3 byl v prodeji od roku 1870. Jednalo se o první velkorážný revolver, který si objednala US State Cavalery a také Ruská imperiální vláda. Ve věku 65 let Horace Smith z firmy odešel a svůj podíl prodal Danielu Wessonovi, který se tak stal jediným vlastníkem. V roce 1800 byla představena další vývojová řada revolverů. Jedním z nejznámějších revolverů je model 10 nazývaný též Military&Police, který sloužil v ozbrojených složkách téměř celého světa. První revolver na světě v nové ráži 357 Magnum byl představen v roce 1935 a v roce 1955 první pistole na světě pracující ve dvojčinném režimu. V roce 1956 byl představen první revolver v ráži 44 Magnum. Svoji neustálou inovací se i ve 21. století řadí firma Smith&Wesson ke světovým lídrům ve vývoji střelných zbraní.

Řada pistolí Smith&Wesson Sigma byla představena v roce 1994 jako reakce na pistole s polymerovým tělem firmy Glock. Na výrobu těl pistolí byl použit vysoce pevnostní polymer. Svými bezpečnostními prvky i funkcí je řada Sigma Glocku velmi podobná. To samozřejmě vyústilo v soudní spor na základě žaloby firmy Glock o porušení patentu, který byl urovnán v roce 1997 zaplacením nezveřejněné částky firmou Smith&Wesson firmě Glock.

Původní řada Sigma pistolí Smith&Wesson používala černá polymerová těla, vylepšené modifikace pak šedé polymery. Řada Sigma byla neustále modernizována až na řadu VE v roce 2011, kdy byla přejmenována na SD a vyplňuje tak produktovou řadu mezi sérií VE a M&P.

Pistole Smith&Wesson Sigma SW40V pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Ta je uzamčena ve výhozném okénku závěru. Tělo je vyrobeno ze světle šedého polymeru, závěr je nerezový se saténově matným povrchem. Hledí je pevné. Rozebírání pistole Smith&Wesson Sigma SW40V je stejné jako u Glocku 17, který tato produktová řada měla nahradit a stala se skutečně úspěšnější v USA díky zachovanému úhlu rukojeti shodnému s pistolemi řady 1911. Pistole Smith&Wesson Sigma SW40V pracuje v režimu SA. Zajímavé konstrukce této a vyšších výrobních řad je spoušť. Disponuje spoušťovou pojistkou, která pracuje na základě rozdělení spouště v příčné rovině. Kohoutek spouště je tak nutno uchopit prstem ve spodní části, jinak je spoušť blokována. Vypouštěcí páka závěru je na levé straně, stejně jako vypouštěcí tlačítko zásobníku umístěné na rukojeti pistole. Manuální pojistku pistole Smith&Wesson Sigma SW40V nemá. Pistole Smith&Wesson Sigma SW40V má velmi elegantní design, velmi nízkou hmotnost, vysokou kapacitu zásobníku a snadné ovládání. Tato pistole Smith&Wesson Sigma SW40V z modelové řady Sigma je v novém stavu. S využitím popisu J. Dubského text a kontrola Ondřej Vyleta.

 

 

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Smith & Wesson Holding Corp., Springfield, MA, USA

Model, vzor

Sigma SW40V

Ráže

40 Smith&Wesson

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 13 nábojů

Hmotnost

686 g

Délka

185 mm

Délka hlavně

100 mm

Rok výroby

1997

Stav

1

Povrch

97%

Vývrt

zrcadlový

Zkušební značka C.I.P.

ano, belgická

Výrobce

Smith&Wesson