Pistole UNIQUE Mikros K 6,35 mm Br

1600,00 

Šikovná 6,35 mm Br pistolka s vnějším kohoutem.

Katalogové číslo: 01054 Kategorie: , Štítek:

Popis

V roce 1923 založil M. J. Uria ve francouzském městečku Béhobie firmu Manufacture d´Armes des Pyrénées Francaises (M.A.P.F.).

O pět let později se přestěhoval do 2 km vzdáleného Hendaye, ležícího na pobřeží Biskajského zálivu u španělských hranic. Firma se zabývala výrobou nejrůznějších sportovních a obranných zbraní. V roce 1957 dokončila konstrukci a v roce 1958 uvedla na trh miniaturní pistoli s vnějším kohoutem. Pistole UNIQUE Mikros K se vyráběla v provedení s rámem z lehké slitiny a v provedení s rámem z oceli. K dispozici byla v rážích 22 Short, 22 LR a 6,35 mm Br. Pistole UNIQUE Mikros K byla v podstatě zmenšeným modelem L od téhož výrobce.

Tato pistole UNIQUE Mikros K je provedením s ocelovým rámem v ráži 6,35 mm Br. Kromě mechanické pojistky na těle zbraně je pistole UNIQUE Mikros K též vybavena zásobníkovou pojistkou. Zbraň je sice v použitém, leč velmi slušném stavu. Vývrt je zrcadlově lesklý. Při možnostech dnešní munice a s kapacitou 6+1 náboj jde, díky vnějšímu kohoutu, o ideální levnou pistoli na skryté nošení. Text a kontrola Ondřej Vyleta.

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Manufacture d´Armes des Pyrénées Francaises

Model, vzor

Mikros K

Ráže

6,35 mm Browning

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 6 nábojů

Hmotnost

335 g

Délka

115 mm

Délka hlavně

55 mm

Rok výroby

1958 a později

Stav

2

Povrch

75%

Vývrt

zrcadlově lesklý

Zkušební značka C.I.P.

ne