Pistole ARIZMENDI & GOENAGA Walman 6,35 mm Br

5900,00 

Skvělá příležitost obohatit sbírku kapesních pistolí v 6,35 mm Br.

Katalogové číslo: 01184 Kategorie: , Štítek:

Popis

V kolébce španělského zbrojního průmyslu v Eibaru se nacházel nespočet firem, zabývajících se výrobou zbraní. Jednou z těchto byla i firma Arizmendi & Goenaga. Historie sahá do roku 1886, kdy firma začala s výrobou revolverů „Velodog“.

Na začátku 20. století firma Arizmendi & Goenaga začala s výrobou samonabíjecích pistolí rozmanitých konstrukcí a designů. V roce 1914 došlo k reorganizaci, kde pan Goenaga opustil zbrojní průmysl a firma se přejmenovala na Francisco Arizmendi. Arizmendi se tak nadále věnoval vývoji pistolí. Mnoho z nich lze identifikovat podle nápisů Arizmendi, nebo také značkou měsíce s hvězdičkou. Arizmendi si později nechal patentovat „indikátor nabití komory“, který je dnes známý jako výstražník. Produkce firmy Francisco Arizmendi byla ukončena během španělské občanské války v letech 1936-1939.

Pistole s modelovým označení Walman byly jedny z nejběžnějších pistolí firmy Arizmendi & Goenaga. Jednalo se o klasickou samonabíjecí pistoli Eibarského typu v rážích 6,35 mm a 7,65 mm Browning. Tyto pistole se daly snadno rozeznat podle nápisu „AMERICAN AUTOMATIC PISTOL PATENT WALMAN“. Nápis se ke konci výroby těchto pistolí už nerazil. Dalším identifikátorem je nápis WALMAN na střenkách, nebo logo A&G. Po rozdělní firmy A&G se Arizmendi rozhodl výrobou modelu Walman v ráži 6,35mm Browning již nezabývat a tak se dále věnoval modelům v ráži 7,65 mm Browning. Bylo změněno logo Walman, které bylo směřováno šikmo do kopce a na závěru se také objevoval tentýž nápis. Jedním z nejvzácnějších modelů se stala pistole Walman v ráži 9 mm Browning, který byl představen v průběhu 20. let . Model byl založen na bázi FN 1910 a byl bržděn vratnou pružinou převlečenou kolem hlavně. Tato pistole na závěru nesla označení „Automatic Pistol Walman Patent Marca Registrada 7375 9m/m“.

Tato pistole Walman v ráži 6,35 mm Browning pochází z produkce firmy Arizmendi & Goenaga. Svědčí o tom značka měsíce s písmeny A.G. a hvězdou nad nimi. Tato pistole Arizmendi & Goenaga Walman má velmi nízké výrobní číslo 10284. Pistole je velmi zachovalém stavu, vývrt je matný. Černění je zachováno na 100% povrchu a nejsou žádné známky koroze, či oděru. Tato pistole je excelentním sběratelským kousek právě do Vaší sbírky. S využitím popisu J. Dubského ml. text a kontrola Ondřej Vyleta.

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Arizmendi & Goenaga, Eibar, Španělsko

Model, vzor

Walman

Ráže

6,35 mm Browning

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 5 nábojů

Hmotnost

317 g

Délka

114 mm

Délka hlavně

55 mm

Rok výroby

1900 – 1914

Stav

1

Povrch

100%

Vývrt

matný

Zkušební značka C.I.P.

ne