Pistole ČZ vz. 45 6,35 mm Br

2900,00 

Domácí a nestárnoucí kapesní pistole za hezkou cenu.

Katalogové číslo: 00312 Kategorie: , Štítek:

Popis

Československá pistole vz.36 byla první pistolí na světě s revolverovou spouští pracující v režimu dnes nazývaném DAO.

Tuto konstrukci Františka Myšky, konstruktéra České zbrojovky a.s. v Praze, závod Strakonice, opatřenou zásobníkovou pojistkou zjednodušil po válce konstruktér Jan Kratochvíl. Modifikace spočívaly v dvojitém obkročném táhlu spouště, v přemístění vodítka bicí pružiny, odlišně vyřešenou zásobníkovou pojistkou a odnímatelnou bočnicí. Ta umožňovala jednodušší montáž součástek spoušťového a bicího mechanizmu.

A právě tato pistole dostala označení vz.45 podle posledního dvojčíslí roku, ve kterém byla zavedena, jak bylo ve zbrojovce zvykem. Pistole ČZ vz.45 pracuje v systému DAO s neuzamčeným závěrem. Hlaveň pistole ČZ vz.45 je spojena s tělem pomocí jednoho uzamykacího ozubu. Tímto pootočením hlavně o 90 stupňů se též provádí rozborka zbraně. Zásobník pistole ČZ vz.45 na 8 ran je umístěn v rukojeti zbraně, kterou kryjí jednodílné plastové střenky.

Pistole ČZ vz.45 se vyvážela do mnoho zemí světa a poslední exporty již jen ze skladových zásob po ukončení výroby byly realizovány v roce 1954. Tato pistole ČZ vz.45 je ve slušném stavu. Je spíše obnošená, nežli střílená, uvnitř jako nová. Potěší každého sběratele pistolí zabývajícího se tímto obdobím a Strakonickou výrobou. Text a kontrola Ondřej Vyleta.

 

 

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Česká zbrojovka n.p. Strakonice

Model, vzor

vz. 45

Ráže

6,35 mm Browning

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 8 nábojů

Hmotnost

409 g

Délka

128 mm

Délka hlavně

64 mm

Rok výroby

1959

Stav

2

Povrch

85%

Vývrt

zrcadlový

Zkušební značka C.I.P.

ano, česká

Výrobce

ČZ