Pistole DEUTSCHE WERKE Ortgies 7,65 mm Br

7900,00 

Krásný stav do sbírky, leč se slabší hlavní.

Katalogové číslo: 00698 Kategorie: , Štítek:

Popis

Heinrich Ortgies zkonstruoval v roce 1917 samonabíjecí pistoli v ráži 7,65 mm Browning s dynamickým závěrem, která se vyznačovala některými zajímavými konstrukčními detaily.

Například hlaveň byla v těle pistole fixována svislým čepem s ozuby, připomínajícími bajonetový spoj. Dlaňová pojistka po uchopení zbraně zůstala stlačena a zbraň byla odjištěna, dokud nebyla stisknutím tlačítka na boku zbraně opět zajištěna. Ortgies na zbrani uplatnil celkem šest patentů. Po první světové válce vyrobil Ortgies okolo 15.000 pistolí a následně prodal práva k patentům firmě Deutsche Werke, která vyrobila dalších přibližně 248.000 pistolí v ráži 7,65 a 9 mm Browning a 183.000 zmenšených pistolí v ráži 6,35 mm Browning.

Tato pistole Ortgies byla vyrobena firmou Deutsche Werke v roce 1925 a nebyla zařazena do výzbroje žádné z ozbrojených složek. Povrch je z 95% pokryt namodralým ručním brynýrem, jaký známe z pistolí P.08 z doby první světové války. Dřevěné střenky této pistole Ortgies (způsob jejich upevnění je předmětem patentu) jsou dokonale zachované, bez oděrek a otlaků a sedí na těle pistole bez vůle. Vývrt hlavně nese drobné stopy koroze. Původní zásobník je leskle niklován. Tato pistole Ortgies je označena platnými ověřovacími značkami (CIP). Tato pistole Ortgies potěší sběratele meziválečných pistolí. Text a kontrola Jan Balcar.

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Deutsche Werke, Německo

Model, vzor

Ortgies

Ráže

7,65 mm Browning

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 6 nábojů

Hmotnost

621 g

Délka

163 mm

Délka hlavně

87 mm

Rok výroby

1925

Stav

1

Povrch

95%

Vývrt

ještě lesklý, stopy koroze

Zkušební značka C.I.P.

ano, německá