Pistole RAM-LINE Exactor RPC 2225 22 LR

9800,00 

Jedna z prvních lehkých plastových pistolí ve 22 LR.

Katalogové číslo: 00612 Kategorie: , Štítek:

Popis

Společnost Ram-Line INC. je jednou z dalších společností, která si svůj obchodní úspěch vydobyla pečlivým sledování trhu a přání zákazníků.

Svůj poznatek, že na trhu jdou nejvíce na odbyt malé a lehké zbraně s levným střelivem, tedy pistole v ráži .22 náležitě zúročila. Společnost odstartovala svůj vzestup výrobou prodloužených zásobníků do Carbine Ruger 10/22. Dále pak výrobou pistolí v ráži .22 a v neposlední řadě pak výrobou opakovacích pušek s doživotní zárukou. Firma Ram-Line INC. Dokázala zvýšit svůj roční obrat ze 4 na 18 miliónů dolarů za méně než čtyři roky, což ji řadí na vysoký post úspěšnosti.

Jelikož na trhu byla poptávka po lehkých, malých zbraní na levné střelivo, rozhodla se firma Ram-Line INC. vyrobit novou pistoli Syn-Tech Exactor. Předlohou pro tuto pistoli byl konkurenční model od Firmy Ruger Mk 512. Pistole Syn-Tech Exactor se vyráběla ve třech provedeních: model RPT s 8“ hlavní a střeleckou rukojetí, model RPC s 5,5“ hlavní a konvenční rukojetí a model RPD s 5,5“ hlavní a dynamickou rukojetí. Název Syn-Tech je vlastně zkratkou pro technologii, ze které je vyráběné tělo a pouzdro hlavně-syntetické technologie. Přesněji jde o slitinu gumy, plastu a polymerových vláken. Díky těmto technologiím a plastovému zásobníku má tato pistole Syn-Tech Exactor hmotnost pouhých 584 g. Dle názvu Exactor se lze domnívat, že to je přesně to co potřebujeme , to je tuhle pistoli (Exactly=přesně, to je ono).

Pistole Exactor RPC 2225 má velmi jednoduchý design. Pouzdro hlavně je z plastu, stejně jako listová muška. Závěr je kovový kulového tvaru, podobně jako u pistolí Astra, nebo Savage. Hledí je stranově stavitelné. Tělo pistole Exactor RPC 2225 je opět plastové se značným zdrsněním rukojeti pro lepší úchop. Na levé straně těla se nachází pojistka spouště a vypouštěcí páka zásobníku. Rukojeť je velmi ergonomická.

Zajímavostí této pistole Exactor RPC 2225 je zásobník. Firma Ram-Line INC. měla podáno 18 patentů na různé zásobníky. Mezi ně patří i tento, který je z čirého plastu s červeným podavačem. Princip podávání nábojů je založen na odvíjení a zpětném tahu předepjaté listové pružiny, která je umístěna v podavači a při nabíjení zásobníku se odvaluje. Kapacita zásobníku je díky jeho dvouřadému uspořádání 15 ran. Pistole Exactor RPC 2225 je velmi vhodná na „víkendové“ střílení, či rekreační levnou střelbu. Text a kontrola Ondřej Vyleta.

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

RAM-LINE Wheat Ridge, CO USA

Model, vzor

Exactor RPC 2225

Ráže

22 LR

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, plastový, dvouřadý na 15 nábojů

Hmotnost

584 g

Délka

250 mm

Délka hlavně

140 mm

Rok výroby

1990

Stav

1

Povrch

100%

Vývrt

zrcadlový

Zkušební značka C.I.P.

ano, česká

Výrobce

Ram-Line