Pistole ERMA EP 25 6,35 mm Br

1900,00 

Kopie pistole Ortgies za hubičku.

Katalogové číslo: 00310 Kategorie: , Štítek:

Popis

Erma Werke v Dachau byla nástupcem v roce 1948 na rozkaz okupačních vojsk zničené továrny Erfurter Maschinen- und Werkzeugfabrik (Erma) B. Geipel GmbH založené Bertholdem Geipelem v roce 1922 v Erfurtu. V poválečné historii se Erma zaměřovala spíše na silnou stránku své předválečné a válečné produkce a tou byla rozmanitá paleta malorážkových zbraní a vložných hlavní. Po finančním vyčerpání v polovině 50. let vývojem nového samopalu pro Spolkovou policii a armádu, kterému se však, v konkurenci firem jako Walther, nepodařilo navázat na úspěchy předválečného EMP či MP 38, byla převzata americkou společností Fiberglide z koncernu Lear Siegler, Inc.. Ve výrobě sportovních a rekreačních zbraní pod značkou Erma se pokračovalo dál až do roku 1997 kdy byl vyhlášen bankrot. Převzetím firmou Suhler Jagd- und Sportwaffen GmbH patřící do skupiny Steyr-Mannlicher v roce 1998 značka Erma zanikla.

Pistole Erma EP 25 kopíruje pistoli Ortgies vyráběnou v letech 1919 – 1924 firmou Ortgies&Co Erfurt a poté Deutsche Werke Berlin. Pistole Erma EP 25 není vybavena na rozdíl od originálu dlaňovou pojistkou. Pistole Erma EP 25 pracuje v jednočinném režimu. Mířidla jsou pevná. Její zpracování je velmi kvalitní a řadí se k malým spolehlivým kapesním pistolím s velice nízkou hmotností. Tato pistole Erma EP 25 je v provedení s dřevěnými střenkami s logem firmy Erma, je v zánovním stavu a v originálním obalu. Cena této pistole Erma EP 25 je velice příznivá. Text a kontrola Ondřej Vyleta.

 

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Erma Werke AG,Dachau,SRN

Model, vzor

EP 22

Ráže

6,35 mm Browning

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 7 nábojů

Hmotnost

380 g

Délka

135 mm

Délka hlavně

70 mm

Rok výroby

1968

Stav

2

Povrch

90%

Vývrt

zrcadlový

Zkušební značka C.I.P.

ano, německá

Výrobce

Erma

Firma Erma Werke v Dachau byla nástupce továrny Erfurter Maschinen- und Werkzeugfabrik (Erma) B.Geipel GmbH založené Bertholdem Geipelem v roce 1922 v Erfurtu. Tento závod byl v roce 1948 na rozkaz okupačních vojsk zničen. V poválečné historii se Erma zaměřovala spíše na silnou stránku své předválečné a válečné produkce a tou byla rozmanitá paleta malorážkových zbraní a vložných hlavní. Po finančním vyčerpání v polovině padesátých let způsobeným vývojem nového samopalu pro Spolkovou policii a armádu, kterému se bohužel v konkurenci firem jako Walther nepodařilo navázat na úspěchy předválečného EMP či MP 38, byla převzata americkou společností Fiberglide z koncernu Lear Siegler, Inc. Ve výrobě sportovních a rekreačních zbraní pod značkou Erma se pokračovalo dál až do roku 1997, kdy byl vyhlášen bankrot. Pohlcením firmou Suhler Jagd- und Sportwaffen GmbH patřící do skupiny Steyr-Mannlicher v roce 1998 značka Erma definitivně zanikla.