Pistole ERMA EP 452 22 LR

6900,00 

Pistole Erma EP 452 v ráži 22 LR  je samonabíjecí pistole určená pro rekreační střelbu volně kopírující oblíbené a hojně reprodukované téma – pistole Colt 1911.

Katalogové číslo: 00145 Kategorie: , Štítek:

Popis

 

POPIS MODELU

Pistole Erma EP 452 je v ráži 22 LR a kopíruje svůj vzor pouze tvarem, jedná se tedy o pistoli klasického eibarského typu. Systém pistole Erma EP 452 je neuzamčený a konstrukčně připomíná spíše Walther PP. Hlaveň pistole Erma EP 452 je pevně vsazená v těle pistole a přes pružinu se na ni zatažením dozadu navléká pouzdro závěru. Oproti svému vzoru je pistole Erma EP 452 bez dlaňové pojistky a záchyt zásobníku se uvolňuje zespoda u ústí zásobníkové šachty. Spoušťový mechanismus pistole Erma EP 452 je klasický DA s jednoduchou pojistkou. Tělo zbraně je z lehké slitiny. Pistole má jednořadý, schránkový, odnímatelný zásobník na 8 nábojů a boky rukojeti jsou opatřeny pěknými dřevěnými střenkami s jemnou rybinou a zlatým medailonkem s logem firmy Erma.

Vzhledově stejné pistole se vyráběly jako EP 457 v ráži 7,65 mm Br. a EP 459 v ráži 9mm Br.

STAV ZBRANĚ

Tato pistole Erma EP 452 byla dle zkušební značky vyrobena v roce 1988.

Tato pistole Erma EP 452 je v zánovním stavu. Pouzdro závěru stejně jako tělo zbraně jsou opatřeny černou povrchovou úpravou na hranách v přední části mírně otřenou. Vývrt hlavně je zrcadlově lesklý bez větších známek použití. Dřevěné střenky této pistole Erma EP 452 nevykazují známky použití.

Text a kontrola Ondřej Vyleta

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Erma Werke AG, Dachau, Německo

Model, vzor

EP 452

Ráže

22 LR

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 8 nábojů

Hmotnost

1000 g

Délka

160 mm

Délka hlavně

82 mm

Rok výroby

1988

Stav

1

Povrch

95%

Vývrt

zrcadlově lesklý

Zkušební značka C.I.P.

ano, německá

Výrobce

Erma

Firma Erma Werke v Dachau byla nástupce továrny Erfurter Maschinen- und Werkzeugfabrik (Erma) B.Geipel GmbH založené Bertholdem Geipelem v roce 1922 v Erfurtu. Tento závod byl v roce 1948 na rozkaz okupačních vojsk zničen. V poválečné historii se Erma zaměřovala spíše na silnou stránku své předválečné a válečné produkce a tou byla rozmanitá paleta malorážkových zbraní a vložných hlavní. Po finančním vyčerpání v polovině padesátých let způsobeným vývojem nového samopalu pro Spolkovou policii a armádu, kterému se bohužel v konkurenci firem jako Walther nepodařilo navázat na úspěchy předválečného EMP či MP 38, byla převzata americkou společností Fiberglide z koncernu Lear Siegler, Inc. Ve výrobě sportovních a rekreačních zbraní pod značkou Erma se pokračovalo dál až do roku 1997, kdy byl vyhlášen bankrot. Pohlcením firmou Suhler Jagd- und Sportwaffen GmbH patřící do skupiny Steyr-Mannlicher v roce 1998 značka Erma definitivně zanikla.