Revolver SAUER&SOHN Western Six Shooter 22 LR

4900,00 

Velký single action revolver pro hodně muziky za málo peněz.

Katalogové číslo: 00196 Kategorie: , Štítek:

Popis

Firma J.P.Sauer&Sohn GmbH byla založena v roce 1751 v německém Suhlu. Jedná se o nejstarší německou zbrojovku.

Její výroba byla zaměřena původně na výrobu loveckých pušek a pistolí. První pistole se vyráběly od roku 1913. Po druhé světové válce byla firma oslabena zákazem výroby zbraní v Německu. V této době v roce 1951 se přemístila do Eckenforde. V roce 1985 došlo ke spojení se švýcarskou firmou SIG.

Jedním z výrobních programů kromě slavných modelů pušek a pistolí byla i výroba revolverů v 60. a 70. letech 20. století. Z dvojčinných revolverů se vyráběly modely SR3, terčový revolver s šestipalcovou hlavní, model VR 4 jako služební a obranný revolver se čtyřpalcovou hlavní a model TR 6 jako kapesní revolver s hlavní dvoupalcovou. Z revolverů jednočinných modely Frontier a Western. Po ukončení výrobního programu bylo strojní zařízení na výrobu dvojčinných revolverů prodáno do Itálie a strojní zařízení na výrobu revolverů jednočinných odvezeno do Ostheimu a poté prodáno firmě Weihrauch v Mellrichstadu, kde se na něm vyráběly revolvery Arminius.

Revolver Sauer&Sohn Western Six Shooter vznikl na základě poptávky amerických dovozců revolverů v levné cenové hladině. Jednou z těchto firem byl Hawes Firearms Co.LA v Kalifornii. Vzorem byl Ruger Single Six a hlavně před ním Colt Single Acton Army. Tyto revolvery Sauer&Sohn Western Six Shooter se obchodují stále jako použité na celém světě a ve svojí cenové kategorii jsou velmi kladně hodnocené. Revolver Sauer&Sohn Western Six Shooter je klasický jednočinný revolver s šestipalcovou hlavní v ráži 22 LR, vybíjecí klapkou na pravé straně a vytahovačem umístěným pod hlavní. Tento revolver Sauer&Sohn Western Six Shooter je ve velmi zachovalém stavu a ocení jej především milovníci divokého západu a levné malorážkové střelby. Text a kontrola Ondřej Vyleta.

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

J.P. Sauer & Sohn GmbH, Eckernförde, Německo

Model, vzor

Western Six Shooter

Ráže

22 LR

Válec

pevný, plněný ze zadu na 6 nábojů

Hmotnost

1104 g

Délka

280 mm

Délka hlavně

5,5"

Rok výroby

1968

Stav

2

Povrch

80 %

Vývrt

zrcadlový

Zkušební značka C.I.P.

ano, německá

Výrobce

Sauer&Sohn