Pistole RUGER P85 9 mm Luger

11900,00 

Samonabíjecí pistole Ruger P 85 v ráži 9 mm Luger v zánovním stavu.

Katalogové číslo: 01908 Kategorie: , Štítek:

Popis

POPIS MODELU

V roce 1985 byly poprvé představeny pistole výrobní řady P. Byly navrhovány a designovány pro armádní, policejní i civilní použití. Konstrukce pistolí Ruger řady P vycházela z původního Browningova návrhu pistole M1911 ovšem byla doplněna mnoha bezpečnostními a designovými inovativními prvky. Pistole Ruger P85 se vyráběla od roku 1985 do roku 1987.

Pistole Ruger P85 pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Zde je však použita kombinace původního systému M1911 snížení hlavně a systému uzamčení hlavně ve výhozném okénku závěru firmy SIG. Pistole Ruger P85 pracuje v režimu SA/DA. Vyráběly se ale i modely se systémem DAO. Závěr pistole je vyrobený z černěné oceli s matným povrchem a v jeho zadní části je oboustranná vypouštěcí páka kohoutu.

Manuální pojistka je řešena tak, že po přesunutí páky do polohy zajištěno a současném vypuštění kohoutu je spoušť vyřazena z činnosti a ani kohout nedrží v natažené pozici. Klasickou pojistku pro zajištění při nataženém kohoutu zbraň nemá. Vypouštěcí páka závěru je na straně levé. Tělo pistole je odlito z hliníkové slitiny s černě eloxovaným matným povrchem. Na levé i pravé straně rukojeti, která je kryta dvoudílnými plastovými střenkami je vypouštěcí páka zásobníku.

Ve spodní části rukojeti pistole Ruger P 85 je umístěno oko pro uchycení záchytné šňůry. Tato pistole Ruger P 85 je v ráži 9 Luger a má klasický dvouřadý zásobník na 15 nábojů. Pistole Ruger P85 je ceněna pro její vysokou přesnost a spolehlivost.

STAV ZBRANĚ

Tato pistole Ruger P 85 je v zánovním stavu, je opatřena platnou zkušební značkou C.I.P. a má pochopitelně zrcadlově lesklý vývrt.

Text a kontrola Ondřej Vyleta

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Sturm, Ruger & Company Inc., Southport, Connecticut, USA

Model

P85

Ráže

9 mm Luger

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 15 nábojů

Hmotnost

928 g

Délka

200 mm

Délka hlavně

110 mm

Rok výroby

1988

Stav

1

Povrch

95%

Vývrt

zrcadlově lesklý

Zkušební značka C.I.P.

ano, česká

Výrobce

Ruger

Firma Sturm, Ruger & Company byla založena Wiliamem B.Rugerem a Alexandrem McCormickem Sturmem v roce 1949. Společnost měla původně sídlo v malém pronajatém obchodě se stroji ve městě Southport ve státě Conecticut v USA. Těsně před tím, než se Ruger se Sturmem stali společníky, vytvořil Ruger úspěšně doma ve své garáži dvě kopie japonské pistole Nambu, kterou získal od vracejícího se příslušníka Marine Corps na konci druhé světové války. Při návrhu svých prvních automatických pistolí v rážích 22 LR se Ruger inspiroval designem německých pistolí ráže 9 mm Luger a amerického Coltu Woodsman. Tyto pistole nesly označení Ruger Standart. Pistole se staly tak úspěšnými, že odstartovaly vzrůst společnosti Ruger raketovou rychlostí. Ruger se stal největším producentem malorážek díky oblibě dlouhé samonabíjecí malorážky model 10/22. Později k tomu přidal i spolehlivé a robustní samonabíjecí pistole a revolvery. O úspěchu později neslavně proslulé samonabíjecí pušky Mini 14 snad ani není třeba se rozepisovat. Za vše hovoří fakt, že firma je stále v amerických rukou a dobře prosperuje. Obchodní kouzlo Rugeru spočívá v dodání vysoké kvality za nízkou cenu.
Sturm, Ruger & Company, Inc., Southport, Connecticut, USA