Pistole STEYR M9 9mm Luger

13900,00 

Skvělá moderní pistole od tradičního výrobce.

Katalogové číslo: 00106 Kategorie: , Štítek:
Steyr logo výrobce

Popis

Vývoj pistole Steyr M9 probíhal od roku 1990 do roku 1999. Tato zbraň je určena jak pro služební, tak i pro civilní použití.

Pistole Steyr M9 se vyráběla v rážích 9 mm Luger model M9, M40 v ráži 40 S&W a dále M357 v ráži 357 Sig. Kompaktní modely potom nesou označení S 9 a S 40.

Pistole Steyr M9 pracuje na principu uzamčeného závěru s krátkým zpětným pohybem hlavně. Hlaveň je uzamčena v obdélníkovém výhozném okénku pouzdra závěru. Ergonomie těla pistole Steyr M9 posunuje osu hlavně co nejblíže k ruce, proto má tato zbraň menší zdvih ústí hlavně při výstřelu. Pistole Steyr M9 pracuje ve spoušťovém režimu DAO s předepjatým úderníkem a krátkým resetem spouště. Pistole je vybavena blokováním úderníku, spoušťovou pojistkou a pojistkou manuální. Pistole Steyr M9 je na pravé straně nad lučíkem vybavena zámkem znemožňující její zneužití, podobně jako je tomu u pistolí Taurus. Pistole má polymerové tělo a ocelové pouzdro závěru. Zásobník je umístěn v rukojeti zbraně. Tělo pistole Steyr M9 je vpředu opatřeno dvěma krátkými drážkami na každé straně pro uchycení taktického příslušenství.

Tato pistole Steyr M9 je ve stavu nové zbraně, v originálním obalu s návodem. Text a kontrola Ondřej Vyleta.

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Steyr Mannlicher GmbH&Co KG Rakousko

Model, vzor

M9

Ráže

9 mm Luger

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, dvouřadý na 15 nábojů

Hmotnost

747

Délka

176 mm

Délka hlavně

101

Rok výroby

2001

Stav

1

Povrch

100%

Vývrt

zrcadlový

Zkušební značka C.I.P.

ano, rakouská

Výrobce

Steyr

Značka zbraní Steyr je jednou z nejznámějších a nejdéle fungujících výrobců zbraní na světě. Její historie sahá až do 19. století, kdy byla založena Josefem Werndlem a jeho bratrem v rakouském městě Steyr jako "Österreichische Waffenfabriksgesellschaft" (Rakouská továrna na zbraně). Steyr začal svou činnost jako výrobce ručních palných zbraní pro rakousko-uherskou armádu a postupně se rozšířil do výroby široké škály zbraní, včetně pušek, pistolí a kulometů. Během první světové války byl Steyr jedním z hlavních dodavatelů zbraní pro rakousko-uherskou armádu. Po první světové válce, během meziválečného období a druhé světové války, se Steyr nadále specializoval na výrobu vojenských zbraní pro rakouskou armádu a další země. Během této doby vyvinul několik ikonických modelů, jako například pušku Steyr-Mannlicher M1895, která byla používána v mnoha armádách po celém světě. Po druhé světové válce se Steyr postupně přeorientoval na civilní trh a začal vyrábět širokou škálu sportovních a loveckých zbraní. Steyr si získal reputaci kvalitního výrobce spolehlivých a precizních zbraní pro lov a sportovní střelbu. Dnes je Steyr nadále jedním z předních výrobců zbraní na světě a jeho produkty jsou oblíbené mezi střelci a lovci po celém světě.
Steyr logo výrobce