Pistole SPRINGFIELD ARMORY Defender 45 ACP

19800,00 

Klon 1911 ve stavu nové zbraně s originálním kufrem, návodem a rezervním zásobníkem.

Katalogové číslo: 00662 Kategorie: , Štítek:

Popis

Firma Springfield Armory byla založena v roce 1974. Jedním z hlavních odvětví je výroba zbraní na bázi pistole M1 1911. Tato výroba pistolí a doplňků pro soutěžní disciplíny IPSC byla zahájena po úspěších Roba Leathama na světovém šampionátu.

Firma Springfield Armory je světový leaderem ve výrobě zbraní na bázi modelu 1911, který se vyrábí v různých rážích, délkách a provedeních.

Jedním z výše zmíněných provedení je i pistole Springfield Armory Defender v ráži 45 ACP. Tato pistole pochází z výrobní série Military Special. Zbraně série Military Special jsou vylepšeny na základě zkušeností z druhé světové války. Tělo tohoto modelu Defender bylo vyroben firmou Imbel v Brazílii jako subdodávka pro firmu Springfield Armory. Proto se na pravé straně těla pistole nachází nápis FI Brazil. Pistole Springfield Armory Defender se od základního modelu 1911 A1 liší v nepatrných detailech. Jedním z nich je zkrácený a upravený závěr s hlavní, který je o 3 cm kratší. Hlaveň je speciálně zkonstruována, aby se její zadní část dotýkala závěru, oproti její zúžené přední části. Byl odebrán jeden uzamykací ozub z důvodu zkrácení závěru a přenesení zpětného rázu do zadní části pistole oproti modelu 1911 A1. Dále se pistole Springfield Armory Defender liší v provedení mířidel, dlaňové pojistky a kompenzátoru na hlavni.

U této pistole Springfield Armory Defender byl kompenzátor zkrácen z důvodu závodního tuningu. Tato pistole je ve stavu nové zbraně. Text a kontrola Ondřej Vyleta.

Další informace

Kategorie

B – nutný zbrojní průkaz a nákupní povolení

Výrobce

Springfield Armory, USA

Model, vzor

Defender

Ráže

45 ACP

Zásobník

vyjímatelný, schránkový, jednořadý na 7 nábojů

Hmotnost

1120 g

Délka

212 mm

Délka hlavně

111 mm

Rok výroby

1991

Stav

1

Povrch

100%

Vývrt

zrcadlový

Zkušební značka C.I.P.

ano, německá

Výrobce

Springfield Armory